کد خبر : 984
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 نوامبر 2023 - 12:09
- بازدید

قیمت و خرید بهترین کیبورد کامیپوتر ارزان ساده بیسیم تایپ دیجی کالا

با اطمینان میتوان یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی که با کامپیوتر به طور دائم در حال کار کردن هستند را خرید کیبورد عنوان کرد.   کیبورد کامیپوتر در واقع استفاده از هیچ کامپیوتری بدون کیبورد امکانپذیر نیست. اما تاکنون به خرید کیبورد دقت کرده اید؟ چرا باید در حین خرید کیبورد دقت کرد؟ در طی چندین سال گذشته و ظهور انواع لپ تاپ، […]

با اطمینان میتوان یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی که با کامپیوتر به طور دائم در حال کار کردن هستند را خرید کیبورد عنوان کرد.

 

قیمت و خرید بهترین کیبورد کامیپوتر ارزان ساده بیسیم تایپ دیجی کالا

کیبورد کامیپوتر

در واقع استفاده از هیچ کامپیوتری بدون کیبورد امکانپذیر نیست. اما تاکنون به خرید کیبورد دقت کرده اید؟

چرا باید در حین خرید کیبورد دقت کرد؟

در طی چندین سال گذشته و ظهور انواع لپ تاپ، نوت بوک و تبلت باز هم نتوانسته از اهمیت و کاربرد کیبورد بکاهد و تولیدکنندگان با پیشرفت علم و تکنولوژی روز به روز تغییرات و قابلیت های جدید و حرفه ای تری را به آن افزوده اند. از همین رو کاربران باید در حین خرید دقت بسیار زیادی به خرج دهند زیر انتخاب یک کیبورد نامناسب در طی مرور زمان مشکلات و حتی عوارض بسیار ناگواری را برای آنها به همراه خواهد داشت. اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که کیبورد یک تایپیست با کیبورد یک گیمر مطمئنا تفاوت هایی دارد. در صورتی که افراد به این مسئله توجه نداشته باشند در حین استفاده مطمئنا بسیار ناراضی خواهند بود.

 

منظور از مشکلات ناگوار در حین استفاده از کیبورد چیست؟

امروزه به واسطه پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده، انواع مختلفی از کیبورد در بازار موجود می باشد که در صورتی که افراد در حین خرید اطلاعات کاملی در این زمینه نداشته باشند مطمئنا با سردرگمی و در نتیجه اشتباه در خرید مواجه خواهند شد. نکته اینجاست که عوارض ناگوار و جبران ناپذیر استفاده از کیبورد نامناسب به یکباره ظاهر نمی شود بلکه به مرور زمان و با احساس درد در ناحیه شانه، مچ و انگشتان بروز پیدا می کند. مطمئنا در وهله اول به هیچ عنوان افراد این دردها را ناشی از استفاده از کیبورد نامناسب نمی دانند. اما باید بدانید که به این مشکلات سندروم مچ دست گفته می شود. در ادامه این مقاله توضیحاتی در این زمینه ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

نکاتی که در حین خرید کیبورد کامپیوتر باید مورد توجه قرار گیرد:

 • انتخاب کیبورد مطابق با امری که میخواهید:

اگر به فکر خرید کیبورد هستید در وهله اول باید این سوال را از خود بپرسید که برای انجام چه کاری به کیبورد نیاز دارم؟ مطمئنا تفاوت های بسیار زیادی میان کیبورد های مناسب برای افراد تایپیست و گیمر وجود دارد. از همین رو قبل از هر اقدامی برای خرید حوزه فعالیت را مشخص نمائید. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که تنها برای مصارف ساده و روزمره به سراغ تایپ میرود انتخاب کیبوردهایی با قیمت پایین می تواند نیاز شما را برآورده سازد. اما این مسئله در رابطه با استفاده از بازی های کامپیوتری و همچنین امور گرافیکی کاملا متفاوت است و استفاده از کیبوردی حرفه ای میتواند بهترین گزینه باشد. از همین رو آگاهی از نوع استفاده شما تاثیر بسیار زیادی در انتخاب نهایی خواهد داشت.

 • ارگونومیک بودن کیبورد را در نظر بگیرید

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که در حین خرید باید به آن توجه نمود، احساس راحتی در حال کار است. در واقع کیبورد انتخابی از جانب شما باید خستگی و بروز عوارض را دور نماید و با ساختار بدن شما سازگاری داشته باشد. که به اصطلاح به آن ارگونومیک بودن کیبورد گفته می شود. از همین رو توصیه می شود در حین انتخاب کیبورد جدید حتما به شیب و ارتفاع آن توجه داشته باشید، به گونه ای که بتوان آن را به هر صورتی که میخواهید تنظیم نمائید. دقت داشته باشید هر چند تعداد کلید های موجود بر روی کیبورد اهمیت ندارد اما وجود تعداد کلید میانبر و البته کلیدهای کنترلی اهمیت ویژه ای برای افزایش سرعت کاربران دارد.

 

 • بی سیم و یا سیم دار بودن کیبورد

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل به استفاده از کیبوردهایی را دارید که دست و پاگیر نباشد، انتخاب کیبوردهای بی سیم میتواند بهترین گزینه به حساب آید. اما نکته اینجاست که کیبوردهای سیم دار اغلب از سرعت بالاتری نسبت به سایر کیبوردهای موجود در بازار بهره مند هستند.

 • نور پس زمینه کیبورد

امروزه میتوان کیبوردهای بی سیم و باسیم را با طرح های نور پس زمینه انتخاب کرد. از همین رو اگر عادت به کار کردن در تاریکی دارید در حین خرید باید به این نکته توجه داشته باشید.

 • بررسی دکمه های جانبی کیبورد

کیبوردهای موجود در بازار اغلب با توجه به برطرف کردن یک نیاز خاص طراحی شده اند. دکمه هایی که برای ارسال برنامه، تنظیمات و همچنین امکانات جانبی طراحی شده اند کمک می کند تا افراد در حین انجام کار، سرعت بالایی داشته باشند. از بارزترین آنها میتوان به وجود ماشین حساب بر روی کیبورد اشاره کرد که برای برخی افراد این مسئله اهمیت زیادی ندارد.

 • قابل حمل بودن کیبورد

امروزه کیبوردهایی از جنس پلاستیک به دنیا معرفی شده که قابلیت تبدیل شدن به هر شکلی را دارد. از همین رو اگر کیبوردی قابل حمل می خواهید میتوانید به سراغ این مدل از کیبوردها بروید.

 • قیمت کیبورد

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که در حین خرید کیبورد ذهن افراد را به خود مشغول می کند، قیمت آن است. باید بدانید که این روزها به واسطه ظهور انواع مختلفی از این محصول، قیمت آن نیز به همان نسبت متفاوت می باشد. مسلما هر چه قابلیت های کیبورد انتخابی شما بیشتر باشد هزینه نهایی نیز افزایش پیدا می کند. در واقع شما باید به سراغ خرید کیبوردی بروید که با توجه به نیاز شما از قیمت مناسبی برخوردار است.

کیبوردها را میتوان با توجه به نیاز کاربران به سه گروه تقسیم بندی کرد

 • کیبورد کاربران حرفه ای

این کیبوردها که اغلب مورد استفاده گیمرها قرار میگیرد از کلیدهایی خاص و البته مقاوم طراحی شده است و میتوان آن را به دو دسته کیبردهای بازی و کیبوردهای مدیا پلیر تقسیم بندی کرد.

 • کیبورد کاربران نیمه حرفه ای

به طور کلی نمیتوان تفاوت زیادی میان کیبوردهای نیمه حرفه ای و کیبوردهای معمولی ایجاد کرد. اما کیبوردها در گروه کیبوردهایی نیمه پیشرفته قرار میگیرد.

 • کاربران معمولی

این نوع از کیبوردها جزء آن دسته از کیبوردهایی به حساب می آید که برای عموم مردم مناسب است و به عنوان پیش فرض همراه با کامپیوترها و همچنین لپ تاپ ها همراه می باشد.

بررسی انواع کیبوردها و مزایا و معایب هر کدام از آنها

همانطور که گفته شد موارد بسیار زیادی وجود دارد که در حین خرید کیبورد باید به ان دقت شود. در واقع تنوع بسیار زیاد و وجود قابلیت های بسیار زیادی که امروزه در انواع کیبورد وجود دارد، موجب شده تا افراد در حین خرید سردرگم شده و به علت عدم شناخت کافی از آن انتخاب درستی نداشته باشند. از همین رو در ادامه به معرفی انواع کیبوردها و نکات مرتبط با آنها میپردازیم:

 • کیبوردهای سیم دار

این دسته از کیبوردها به دلیل قیمت پایینی که دارند جزء پرطرفدارترین کیبوردهای موجود در دنیا خصوصا در بین ایرانیان به حساب می آیند. این دسته از کیبوردها کلیدهای ساده ای را برای میانبر، وب و همچنین موسیقی در نظر گرفته است.

مزایا:

– قیمت بسیار ارزان و مناسبی دارد

– از انواع بسیار زیاد در قیمت های مختلفی بهره مند است.

– رایج ترین انواع کیبورد در ادارات و منازل به حساب می آید

– تمامی کاربران در سطوح معمولی میتوانند از آن در هر زمینه ای استفاده نمایند.

معایب:

– امکان بروز اتصالی سیم، ان هم پس از گذشت مدتی وجود دارد

– این امکان وجود دارد که پس از گذشت مدتی دکمه های آن دیگر همانند قبل کار نکنند.

 • کیبوردهای بی سیم

کیبوردها نیز پس از تولید انواع مختلفی از محصولات که نمونه های بی سیم آنها با استقبال بی نظیری از جانب عموم مردم روبرو شد. این کیبوردها به وسیله باطری انرژی مورد نیاز خود را تامین می کنند و اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقمند به کار کردن با فاصله ای دور از کامپیوتر هستید، کیبوردهای وایرلس می تواند بهترین گزینه برای شما به حساب آید.

مزایا:

– آزادی عمل بیشتری را در اختیار کاربر قرار میدهد

– کارآیی بالایی دارد

– از امکانات بیشتری نسبت به سایر مدل ها بهره مند است

معایب:

– از قیمت بالایی بهره مند است

– برای گیمرها و کابران حرفه ای گزینه ای مناسب به شمار می آید

– میتواند برای سایر دستگاه هایی که با وایرلس کار می کنند نویز ایجاد کند.

– تا محدوده خاصی فرکانس میفرستد

انواع کیبوردهای بی سیم

 • کیبوردها لیزری
 • کیبوردهای شیشه ای
 • کیبوردهای ژله ای

کیبوردهای لیزری

مطمئنا مطالب بسیار زیادی را در زمینه تکنولوژی لیزری شنیده اید. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید امروزه کیبوردهای لیزری نیز به دنیا معرفی شده است. در این کیبوردها تصویری لیزری از یک کیبورد مجازی توسط یک دوربین و یا پرتوافکن بر روی صفحه ای صاف ساتر می شود. پس از آن حرکت انگشتان نیز به وسیله یک سنسور در پرتو افکن دریافت شده و توسط برنامه ای مختصات هایی که به عنوان کلیدها وارد می شود را به کاراکتر و یا عملی مشخص تبدیل می کند.

معایب: کاربران از این کیبوردها به دلیل فشرده نشدن هیچ کلیدی اظهار نارضایتی کرده اند زیرا پس از مدتی انگشتان و مچ دست آنها با مشکلاتی همراه بوده است.

کیبوردهای شیشه ای

کیبوردهای شیشه ای به وسیله صفحه ای شیشه ای و آینه ای تشکیل شده اند و افراد میتوانند با لمس آن، به آن چیزی که در ذهن دارند دست پیدا کنند. اما نکته اینجاست به واسطه محدودیت هایی که اعمال شده همواره تعداد معدودی از افراد توانایی استفاده از چنین کیبوردی را دارند. معمولا افرادی که زیبایی برای آنها حرف اول را میزند به سراغ کیبوردهای شیشه ای می روند.

مزایا:

 • زیبایی منحصر به فردی دارد
 • عدم وجود شیار در آن هر گونه نگرانی برای از بین رفتن گرد و غبار را از بین برده است.

معایب:

 • برای آن دسته از افرادی که به طور مداوم تایپ می کنند مناسب نیست
 • امکان استراجت دادن به دست ها در حین تایپ وجود ندارد
 • باقی ماندن جای انگشت ها به دلیل شیشه ای بودن در حین استفاده
 • امکان ایجاد خش بر روی آن پس از استفاده های مداوم و طولانی مدت وجود دارد

کیبوردهای ژله ای

این دسته از کیبوردها همانطور که از نامش پیداست، همانند ژله نرم بوده و به راحتی قابل تا شدن و همچنین قابل حمل می باشد. اما نکته اینجاست که به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و همچنین ضربه جزء پرطرفدارترین کیبوردها به حساب می آید.

مزایا

 • در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد
 • قابل شستشو می باشد
 • انعطاف پذیری بالا و تطبیق با سطوح ناهمواری دارد.
 • حمل آن بسیار آسان است

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 6 در انتظار بررسی : 6 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات