کد خبر : 996
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 نوامبر 2023 - 16:08
- بازدید

قیمت و خرید بهترین مسواک برقی براون ترب ارزان دیجی کالا

برای اینکه بتوانید لبخندی زیبا داشته باشید در وهله اول باید به سلامت دهان و دندان خود توجه ویژه ای کنید. از همین رو شیوه صحیح مسواک زدن و همچنین استفاده درست از آن اهمیت ویژه ای پیدا می کند. که البته این روزها به واسطه پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده و وجود مسواک برقی شرایط بسیار خوبی برای افراد مهیا […]

برای اینکه بتوانید لبخندی زیبا داشته باشید در وهله اول باید به سلامت دهان و دندان خود توجه ویژه ای کنید. از همین رو شیوه صحیح مسواک زدن و همچنین استفاده درست از آن اهمیت ویژه ای پیدا می کند. که البته این روزها به واسطه پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده و وجود مسواک برقی شرایط بسیار خوبی برای افراد مهیا شده تا به این خواسته خود دست پیدا کنند. بسیاری از افرادی که این روزها به دندانپزشکی مراجعه می کنند به دلایلی همچون عدم آگاهی به شیوه صحیح مسواک زدن با مشکلاتی همچون پوسیدگی دندان، التهاب لثه و… مواجه شده اند.

قیمت و خرید بهترین مسواک برقی براون ترب ارزان دیجی کالا

مسواک برقی

حتی این مشکلات ممکن است گریبانگیز کودکان نیز شود از همین رو مسواک هایی به بازار عرضه شده که در این راستا کمک شایانی به این قبیل از افراد می کند. در ادامه این مقاله اما در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

 

آشنایی با مسواک برقی

مسواک برقی، به مسواکی گفته می شود که با استفاده از نیروی الکتریسیسته نوسان و ارتعاش لازم را برای حرکات خود بدست می آورد. اغلب از این نوع مسواک به عنوان مسواک های چرخشی نیز یاد می شود. آن دسته از مسواک هایی که با کمک باتری و یا برق کار می کنند معمولا از قدرت پاک کنندگی بیشتری بهره مند می باشند و در نتیجه دندان هایی تمیزتر را در اختیار شما قرار می دهند. از جمله دلایلی که باعث شده مسواک های برقی، علاقمندان بیشتر و برتری بهتری نسبت به مسواک های معمولی داشته باشند این است که حرکت آنها بر روی دندان ها به صورت مداوم و منظم می باشد. البته این مسئله به این معنی نیست که مسواک های معمولی قدرت تمیزکنندگی ندارند اما طی تحقیقاتی که در این راستا صورت گرفته نشان میدهد که اگر شما به صورت مرتب و منظم از مسواک استفاده کنید نتیجه ای به مراتب بهتر از نوع مسواکی که مورد استفاده قرار می دهید دریافت خواهید کرد. متخصصان بر این عقیده اند که افراد باید روزانه دوبار و هر مدت دو دقیقه دندان های خود را مسواک کنند.

 

چرا باید به سراغ خرید مسواک های برقی برویم؟

در وهله اول باید بدانید که زمانی که به سراغ استفاده از مسواک های برقی می روید مزیت های بسیار زیادی را برای خود فراهم می کنید. در واقع این دسته از مسواک ها بدون اینکه به سن و توانایی افراد توجه داشته باشند تهیه شده اند از همین رو میتواند انگیزه ای برای مسواک زدن در افراد به حساب آید. همچنین طی آماری که تولیدکنندگان در این راستا منتشر کرده اند استفاده از مسواک برقی به نیروی کمتری به منظور برداشتن پلاک ها نیاز دارد و همین مسئله کاهش پلاک های دندانی را در بزرگسالی با خود به همراه دارد و افراد را از التهابات لثه، خون ریزی و سایش لثه ها در امان نگه میدارد. علاوه بر تمامی موارد گفته شده، مسواک های معمولی  به واسطه توانایی بیشتری که در از بین بردن جرم و تغییرات رنگ لثه دارند بیشتر از سایر مسواک ها مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته اند. مسواک های برقی اما به دلیل در اختیار داشتن سری کوچک به راحتی در نواحی مختلف داخل دهان وارد می شود و این عمل را برای کودکان آسان می کند.

مسواک های برقی تاکنون دارای سه نسل می باشند؛

نسل اول: اولین نسل از مسواک های برقی برای تامین نیروی محرکه خود از باتری استفاده می کردند. این مسواک ها نسبت به سایر مسواک های موجود از قیمت پایین تری برخوردار بود. اما عمر کمتری داشته و از نظر مکانیکی شکننده بوده است.

نسل دوم: نسل دوم اما دارای باتری هایی با قابلیت شارژ هستند. این دسته از مسواک ها از سری جداگانه بهره مند بوده و قابلیت چرخش نیز دارند.

نسل سوم: نسل سوم از مسواک های برقی را، سونیک می نامند. این دسته از مسواک ها قابلیت شارژ دهی داشته و سری های مختلفی نیز برای آن طراحی و به بازار عرضه شده است.

 

با خرید مسواک برقی مناسب سلامت دهان و دندان خود را تضمین کنید:

مطمئنا افرادی را دیده اید که با وجود مصرف روزانه و حتی اصولی از مسواک باز هم با مشکلات و بیماری های دهان و دندان روبرو می شوند. طی تحقیقاتی که در این رابطه صورت گرفته عنوان می شود که اصلی ترین دلیل این مسئله صرف زمان کم برای مسواک زدن است. در صورتی که خرید مسواک برقی به راحتی این مشکل را برطرف می سازد. به طور کلی در حین طراحی مسواک برقی یک تایمی را برای هر بار مسواک زدن تعبیه کرده اند که پس از اتمام این تایم با صدایی به شما می گوید که از میزان مناسبی از مسواک بر روی دندان های خود استفاده کرده اید. کارشناسان معتقدند که برای مسواک زدن بهتر است که دهان را به چهار قسمت (بالا راست، پایین راست، بالا چپ، پایین چپ) تقسیم کرده و برای هر قسمت ۳۰ ثانیه زمان گذاشته شود. به همین دلیل بسیاری از شرکت های سازنده مسواک برقی زمان بندی را برای مسواک زدن به چهار قسمت ۳۰ ثانیه ای تقسیم کرده اند که مصرف کننده با هر بار لرزش منطقه مسواک زدن را تغییر دهد. نکته ای که بسیاری از افراد در حین مسواک زدن باید به آن توجه داشته باشند این است که فشار بیش از حد به دندان ها نه تنها دندان هایی تمیزتر را برای آنها به همراه ندارد بلکه به مینای دندان آسیب رسانده و باعث پوسیدگی میشود.

 

انواع مسواک برقی:

مسواک چرخشی: سری تعبیه شده بر روی این مسواک ها قابلیت چرخش یک دور کامل را دارد

مسواک های لغزشی: این دسته از مسواک ها نسبت به مسواک های معمولی بزرگتر بوده و توانایی چرخش ندارد اما موهایی که در قسمت سری آن تعبیه شده در جای خود حرکت می کنند. در این نتیجه این حرکت میتواند دندان هایی تمیز و عاری از جرم را برای افراد به همراه آورد.

مسواک های جهنده: سری تعبیه شده بر روی مسواک های جهنده توانایی چرخیدن به عقب و جلو را دارند و در نتیجه این حرکت تمامی مواد خوراکی که میان دندان ها گیر کرده شروع به بیرون آمدن می کنند.

 

مسواک های دو سره: مسواک های دو سره، دارای سری های مجزا و قابل تعویض بوده که یکی از آنها به سمت جلو و عقب حرکت می کند و دیگری تنها در جای خود شروع به لغزیدن می کند.

 

نکاتی برای خرید مسواک برقی

بازار امروز به دلیل تنوع فراوان مدل های مختلف مسواک خریداران را در خرید مسواک برقی دچار سردرگمی کرده است بهتر است هنگام خرید مسواک برقی به برخی ویژگی های آن توجه داشته باشید.

طراحی بدنه مسواک برقی:

یکی از مواردی که در حین خرید مسواک برقی باید به آن توجه شود، طراحی بدنه آن می باشد. زیرا عدم طراحی مناسب و ارگونومیک میتواند باعث خستگی مچ دست شده و حتی آرتروز را برای افراد پدید  آورد. از همین رو قبل خرید حتما آن را به دست گرفته و کار با آن را امتحان نمائید و در صورت راحتی به سراغ خرید بروید.

 

میزان نگهداری شارژ در مسواک برقی:

دیگر ویژگی سودمند مسواک برقی را باید میزان نگهداری شارژ آن دانست. این ویژگی خصوصا در حین سفر بسیار کمک کننده خواهد بود تا افراد بدون هیچ نگرانی از بابت اتمام شارژ مسواک خود به تفریح بپردازند.

سری های قابل تعویض مسواک برقی: در برخی از مسواک های برقی، سری های مختلفی وجود دارد. این سری ها با قابلیت تعویضی که در آنها تعبیه شده امکان استفاده برای افراد مختلف اعم از کودکان و آن دسته از افرادی که دارای ارتودنسی می باشند را مهیا می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات