کد خبر : 1302
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 دسامبر 2023 - 10:03
- بازدید

قیمت و خرید بهترین عطر مردانه ارزان پر فروش ترین ادوتویلت های مردانه دیجی کالا

باید گفت که انتخاب بهترین عطر مردانه که مورد استفاده خود قرار می دهید، بسیار مهم و تاثیر گذار است، به این دلیل که در واقع عطر شما بیانگر شخصت شماست. در خصوص با تاریخچه عطر و ادکلن در دنیا باید گفت که شروع عطر سازی از اواخر قرن ۱۹ میلادی آغاز شده است و از آن زمان تا به امروز عطر و ادکلن های […]

باید گفت که انتخاب بهترین عطر مردانه که مورد استفاده خود قرار می دهید، بسیار مهم و تاثیر گذار است، به این دلیل که در واقع عطر شما بیانگر شخصت شماست. در خصوص با تاریخچه عطر و ادکلن در دنیا باید گفت که شروع عطر سازی از اواخر قرن ۱۹ میلادی آغاز شده است و از آن زمان تا به امروز عطر و ادکلن های بسیاری روانه بازار شده است که برخی از آن ها ماندگار شده و برخی دیگر از آن ها همان اوایل از دور تولید خارج شدند.

قیمت و خرید بهترین عطر مردانه ارزان پر فروش ترین ادوتویلت های مردانه دیجی کالا

عطر مردانه

در واقع بهترین عطر مردانه هم مانند لباس می تواند روی شخصیت شما اثرات بسیاری را داشته باشد. البته این نکته را باید در نظر داشت که در نهایت آن چه که در انتخاب بهترین عطر مردانه تاثیرگذار است سلیقه شخصی افراد است و این که می توانند با آن عطر ارتباط خوبی بر قرار کنند. انواع اسانس های مختلفی از عطر ها تولید شده اند : عطر های شیرین، تند، تلخ و … که در ادامه در خصوص با هر یک توضیحاتی را خواهیم داد؛ در ادامه با ما همراه باشید :

در ادامه باید گفت که برای انتخاب بهترین عطر مردانه باید در کنار سلیقه شخصیتان به فصل استفاده از عطر، موقعیت شغلی و یا اجتماعی، شخصیت خود، روحیه خود و حتی نوع پوست خود توجه کافی را داشته باشید. عطر یا همان پرفیوم در واقع ترکیباتی هستند که در داخل خود از اسانس، تثبیت کننده، حلال و ترکیبات معطر برخوردار هستند. شایان ذکر است که این مواد به دو صورت جهت تهیه عطر ها مورد استفاده قرار می گیرند یا به وسیله منابعی که در طبیعت هستند استخراج می شوند و یا توسط کارخانه ها به صورت مصنوعی تولید می شوند. گفتنی است که چهار بوی اصلی در عطر ها کارایی دارند که به این شرح می باشند؛ بوی چوب مناسب برای فصل پاییز، گل مناسب برای فصل بهار، خنک مناسب برای فصل تابستان و خاورمیانه ای مناسب برای فصل زمستان خواهند بود. کلیه عطر هایی که در بازار عطر و ادکلن مشاهده می کنید، چه از نوع تقلبی و چه از نوع اصلی ترکیبی از این رایحه ها هستند و توسط عطرسازان طراحی شده اند.

 

دسته بندی عطر ها طبق ماندگاری

معمولا تمامی افراد به دنبال بهترین عطر مردانه می باشند، که ماندگاری و پخش بوی بالایی داشته باشد. ولی در خرید بهترین عطر مردانه می بایست این نکته را در خاطر داشته باشید که هر چقدر پخش بوی یک عطر بیشتر باشد، ماندگاری آن به مراتب کم تر خواهد بود. در ادامه می توانید این موضوع را بهتر درک کنید.

 

ترتیب عطر ها طبق میزان الکل (بیشتر به کم تر)

 • ادکلن
 • ادوتویلت
 • ادوپرفیوم
 • پرفیوم

ترتیب عطر ها طبق پخش بو (بیشتر به کم تر)

 • ادکلن
 • ادوتویلت
 • ادوپرفیوم
 • پرفیوم

ترتیب عطر ها طبق ماندگاری (بیشتر به کم تر)

 • پرفیوم
 • ادوپرفیوم
 • ادوتویلت
 • ادکلن

البته باید این موضوع را هم در نظر داشت که برخی از عطر فروشان برای این که خریداران عطر تقلبی را از عطر اصلی تشخیص ندهند، میزان درصد الکل عطر را کاهش می دهند تا ماندگاری آن افزایش یابد و این در حالی است که این ماندگاری به دلیل کم بودن میزان الکل است، لذا بهتر است عطر های خود را فروشگاه هایی خریداری کنید که از اصالت عطر و ادکلن های آن اطمینان خاطر دارید.

 

پرفیوم چیست؟

گفتنی است که ماندگار ترین، غلیط ترین و گران بها ترین عطر ها همان پرفیوم ها به شمار می روند. این نوع عطر از غلظتی معادل ۱۵ تا ۴۰ درصد برخوردارند و با یک بار استفاده بوی آن را تا چند روز استشمام می کنید.

ادوپرفیوم چیست؟

ادوپرفیوم برای استفاده افرادی که قادر نیستند با عطر ها ارتباط بر قرار کنند، بهترین گزینه به حساب می آید. این نوع از عطر ها از عصاره های روغنی بسیار اندکی که معمولا در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد است، شکل گرفته اند، پس در نتیجه تا حدودی سبک خواهند بود. البته باید اشاره داشت که ماندگاری این عطر نیز بسیار زیاد است، اما در مقابل پرفیوم ها ماندگاری به مراتب کم تر خواهد داشت و البته از قیمت پایین تری نیز برخوردار است.

 

ادوتویلت چیست؟

جالب است بدانید که ادوتویلت ها نسبت به دو مدل قبلی از ماندگاری کم تر و در حدود ۳ تا ۴ ساعت برخوردار است. این نوع از عطر ها اغلب از اسانس های روغنی اندکی برخوردار است و در گروه عطر های ملایم و سبک به شمار می آیند.

اگر قصد انتخاب بهترین عطر مردانه برای محیط های کاری و جلسات رسمی را دارید، ادوتویلت ها می توانند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشند. این گروه از عطر ها به دلیل دارا بودن قیمت مناسب، بیشتر مورد توجه عموم قرار می گیرند.

ادکلن چیست؟

در حقیقت می توانیم ادکلن ها را تحت عنوان کم اسانس ترین عطر ها به شما عزیزان معرفی کنیم. ادکلن ها از دوام و استحکام به مراتب کم تری برخوردارند و آن هم به دلیل درصد بالای الکل آن هاست. این ادکلن ها به جهت استفاده افرادی که خواهان عطر های ماندگارند، مناسب نیست.

 

اصطلاحات جدید عطر که حتما باید بدانیم

در خصوص با اصطلاحاتی که در حوزه عطر و ادکلن سازی باید حتما بلد باشید باید گفت که اشخاصی که در زمینه عطر تبحر دارند و یا همیشه به دنبال خرید بهترین عطر مردانه و امتحان عطر های گوناگون هستند، احتمالا با واژه هایی به عنوان دیزاینری، آرتیزان و نیش مواجه شده اند. عطرهای دیزاینری، عطر هایی هستند که توسط مارک های معروف و مطابق با سلیقه عموم طراحی و روانه بازار های مختلف می شوند.

باید توجه داشته باشید که عطر های نیش نیز عطرهایی با بوی خاص و طراحی گوناگونی هستند که به تعداد محدود و اختصاصی برای افراد خاص و ثروتمند تهیه و توزیع می شوند. در خصوص با عطر های ارتیزاینی می بایست عنوان کرد که در حقیقت، عطر های آرتیزانی نسخه کوچک شده عطرهای نیش هستند. این نوع از عطر ها از طریق شرکت هایی که روی فروش آنلاین تمرکز دارند، طراحی و به بازار های مختلف عرضه می شوند.

رایحه و نت های عطر های مختلف

رایحه اولیه کدام است؟

در خاطر داشته باشید وقتی که عطری را اسپری می کنید، در ابتدا بوی تندی را استشمام می کنید که در واقع این بوی استشمام شده همان نت اولیه عطر به حساب می آید. نت های اولیه در عطر ها از بوی تندی برخوردارند، پس نباید بلافاصله بعد از اسپری کردن بهترین عطر مردانه آن را قضاوت کنید و باید به آن زمان بدهید. این رایحه به سرعت تبخیر شده و بوی تند آن از بین می رود. جالب است بدانید که این رایحه اغلب بویی مانند بوی میوه های پرتقال، لیمو و یا گیاهان را دارد.

رایحه میانی کدام است؟

می توان گفت که پس از تبخیر رایحه اولیه، نت ثانویه خودش را نمایان خواهد ساخت. این نت را بلا فاصله پس از تبخیر رایحه اولیه حس می شود. رایحه ثانویه زمانی در حدود ده دقیقه و یا بیشتر ماندگاری دارند. این رایحه ها اغلب از گل ها، میوه ها و یا ادویه ها نشات می گیرند.

رایحه پایانی کدام است؟

در خصوص با رایحه پایانی می بایست در نظر داشت که رایحه پایانی همان بویی که همراه شما باقی می ماند، اما شاید ۳۰ ثانیه به طول بی انجامد تا این رایحه به مشام شما برسد. این رایحه نیز بویی مانند چوب و یا ادویه ها را داشته باشد.

 

باید عطر را طبق فصل و موقعیت انتخاب کنید

همیشه باید توجه داشت که در حقیقت تاثیری که بهترین عطر مردانه شما عزیزان روی طرف مقابلتان می گذارد، انکار ناپذیر است، از همین روی در انتخاب بهترین عطر مردانه مورد نظرتان دقت کنید. گفتنی است که در انتخاب بهترین عطر مردانه مناسب در کنار سلیقه شخصی، بهتر است از افرادی که تجربه بیشتری در خرید عطر دارند هم مشاوره و کمک دریافت کنید. شایان ذکر است که یکی از معیار های مهم و اساسی در رایحه عطر شما، دمای محیطی است که در آن قرار دارید. در واقع دما بوی عطر شما را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به همان صورت که در فصل تابستان لباس فصل زمستان را بر تن نمی کنید، سعی کنید در مورد استفاده از بهترین عطر مردانه نیز این امر را در نظر داشته باشید. می توان گفت که فصل بهار زمان استفاده از عطر های ملایم و شاداب است. با استفاده از این عطر ها حس طراوت را در خود زیاد می کنید. تابستان فصل استفاده از عطر های غلیط تر است و دلیل این امر هم این است که افزایش درجه حرارت باعث افزایش تبخیر می شود. سعی کنید در این فصل عطری را انتخاب و خریداری کنید که سرد و شاداب باشد. همچنین باید در نظر داشت که در فصل پاییز استفاده از نوت های گرم و چوبی بهترین گزینه برای افراد است. توجه به این نکته هم الزامیست که در حقیقت فصل زمستان نیز زمان استفاده از عطر های خاورمیانه ای به شمار می رود.

 

توصیه های مناسب برای انتخاب عطر مناسب در فصول مختلف سال

بسیاری از افراد همواره به دنبال بهترین عطر مردانه خاص برای استفاده خود هستند. این دسته از افراد بر این باورند که داشتن یک بوی خاص و منحصر به فرد می تواند آن ها را از دیگر افراد متمایز کند. این باور همواره غلط پنداشته می شود. در این خصوص باید توجه داشته باشید که هر عطری متناسب با فصل و موقعیت های مختلفی ساخته می شود و این که از یک عطر تا آخر عمر استفاده شود، به صورت کامل اشتباه است. در انتهای این مطلب راهنما، جامع و کاربردی از سری مقالات این سایت باید بیان داشت که در حقیقت برای خرید بهترین عطر مردانه سعی کنید به فروشگاه هایی مراجعه کنید که از اعتبار زیادی برخوردارند و به اصطلاح، حساب خود را پس داده اند، تا عطر تقلبی را به عنوان عطر اصل خریداری نکنید.

 

البته باید در نظر داشت که یک راه دیگر برای تعیین عطر اصل و تقلبی بارکدی است که بر روی آن درج شده است. در سایت منبع عطر بارکد را وارد نمایید و ببینید تا از اصل و یا تقلبی بودن آن اطمینان حاصل کنید. این موضوع هم قابل ذکر است که اغلب عطر هایی که اصلند از قیمت بالایی برخوردار می باشند.

یک بار هزینه به منظور خرید بهترین عطر مردانه اصل، بهتر از چندین بار هزینه برای عطر های تقلبی و با ماندگاری و کیفیت بسیار پایین است. قیمت پایین عطر در یک فروشگاه نسبت به فروشگاه های دیگر بیانگر تقلبی بودن آن عطر است ولی خب نمی توان به صورت قاطع گفت که هر عطر گران قیمتی، اصل است. توجه داشته باشید که فروشگاهی که از آن عطر و ادکلن خریداری می کنید و پیشینه ای که آن فروشگاه داشته است، مهم ترین عامل در تعیین  عطر و ادکلن با اصالت است. در واقع فروشگاه های مختلف و یا حتی فروشگاه های اینترنتی که خرید مطمئنی از آن ها داشته اید و از این که عطر و ادکلن فیک برای فروش نمی آورند، می تواند بهترین معیار برای انتخاب عطر و ادکلن اصل به حساب آید. امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده رو برده باشید و اگر هم هر گونه سوال و یا ابهامی در این خصوص داشتید، می توانید از بخش ارسال نظرات و دیدگاه استفاده کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات