کد خبر : 1316
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 دسامبر 2023 - 11:23
- بازدید

قیمت و خرید بهترین کرم ضد آفتاب پر فروش ترین کرم ضد آفتاب خارجی ایرانی دیجی کالا

نکته حائز اهمیت این است که تهیه بهترین کرم ضد آفتاب و حفاظت از پوست در برابر نور خورشید اهمیت بسیاری دارد، به این دلیل که برخورد اشعه های نور خورشید با پوست باعث ایجاد بیماری های مختلف مثل سرطان پوست و همچنین به وجود آمدن لکه های قهوه ای بر روی پوست می شود. همه افراد در تمامی سنین، باید این موضوع را مد […]

نکته حائز اهمیت این است که تهیه بهترین کرم ضد آفتاب و حفاظت از پوست در برابر نور خورشید اهمیت بسیاری دارد، به این دلیل که برخورد اشعه های نور خورشید با پوست باعث ایجاد بیماری های مختلف مثل سرطان پوست و همچنین به وجود آمدن لکه های قهوه ای بر روی پوست می شود. همه افراد در تمامی سنین، باید این موضوع را مد نظر داشته باشند و با بهترین کرم ضد آفتاب محافظت کننده موجود در بازار از بروز آسیب های جدی ممانعت به عمل آورد.

قیمت و خرید بهترین کرم ضد آفتاب پر فروش ترین کرم ضد آفتاب خارجی ایرانی دیجی کالا

کرم ضد آفتاب

در گذشته افراد موادی مثل روغن زیتون، عصاره برنج و گل یاس را در راستای جلوگیری از مضرات نور آفتاب مورد استفاده خود قرار می دادند، همچنین کرم زینک اکساید نیز از دیرباز از محصولات محبوب به منظور حفاظت از پوست به حساب می آمده تا این که کرم ضد آفتاب های کارخانه ای برای اولین بار در فرانسه تهیه و روانه بازار شد و به فروش مناسبی هم رسید. موضوعی که در ای خصوص باید به آن توجه داشته باشید این است که انواع گوناگونی از این کرم های ضد آفتاب در بازار در دسترس است که می توانید با توجه به نیاز خود هر موردی که مد نظرتان بود را انتخاب و خریداری نمایید. به دلیل تنوع بالای این گونه محصولات، خریداران به دلیل عدم آگاهی کافی دچار سردرگمی شده و با مشکل روبرو می شوند. در این مطلب آموزشی بنا داریم تا نکات و مواردی را به شما عزیزان عنوان کنیم که با استفاده از آن بتوانید بهترین کرم ضد آفتاب را از هر لحاظ انتخاب و خریداری فرمایید.

 

بهترین زمان، به منظور استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب:

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب در همه روز های سال توصیه می گردد. می توان گفت که تاثیرات زیان بار اشعه آفتاب در تمام روز های سال وجود دارند، اما استفاده از کرم های ضد آفتاب در روز های گرم و آفتابی تابستان برای افراد مختلف ضرورت بسیار مهمی به حساب می آید.

 

SUN PROTECTION FACTOR  یا  SPF

SPF به معنای محافظت در برابر نور آفتاب می باشد. SPF ها معمولا بازه ای بین ۲۵ تا ۱۰۰ دارند. این موضوع قابل توجه است که برای تاثیر گذاری هر چه بیشتر این کرم ها، بهتر است در طول روز آن را بر روی پوست خود تمدید کنید. نکته دیگر این است که هر ضد آفتاب می بایست حداکثر هر ۳ تا ۴ ساعت تجدید شود.

طیف گسترده  BROAD SPECTRUM

SPF  به تنهایی در انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب تعیین کننده نیست. جالب است بدانید که اشعه نور خورشید به ۲ دسته  UVA  و UVB تقسیم می شود.

  • UVA فرابنفشاین اشعه هیچ گونه سوختگی بر روی پوست شما به وجود نخواهد آورد، اما به دلیل نفوذ این اشعه به داخل پوست باعث ایجاد چروک، لکه و افتادگی آن می شود.
  • UVB فرابنفشاین اشعه موجب سوختگی پوست شده و فاکتور اصلی برنزه شدن محسوب می شود. نکته مهم این است که  UVB عامل اصلی سرطان پوست به حساب می آید. محافظت از پوست در برابر هر ۲ اشعه ضروری به شمار می آید. در نتیجه بهتر است برای محافظت صحیح از پوست از بهترین کرم ضد آفتاب با قابلیت های ویژه استفاده نمایید.

جهت انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب، پوست خود را بشناسید

در خصوص با این قسمت باید گفت که افرادی که پوست چربی دارند، بهتر است از ضد آفتاب هایی که بر پایه ژل و الکل هستند کمک بگیرید.

کسانی که پوست خشک دارند باید ضد آفتاب هایی با پایه چربی استفاده کنند، همچنین کسانی که پوست حساس دارند و بیشتر در معرض مضرات قرار می گیرند، حتما باید از ضد آفتاب های مخصوص برای پوست حساس استفاده کنند.

 

ضد آفتاب فاقد چربی

در مورد این نوع از ضد آفتاب ها می بایست در نظر داشت که این گروه از محافظت کننده ها به صورت کامل فاقد چربی نیستند، اما به دلیل چربی پایین بهترین گزینه برای افراد با پوست های چرب به حساب می آیند. به دلیل باز بودن منافذ در پوست های چرب استفاده از کرم هایی با چربی بالا باعث بروز جوش های سر سیاه می شود، این گروه از افراد معمولا به دلیل بالا بودن چربی پوست و بروز آکنه نمی توانند از این گونه کرم ها بهره بگیرند، اما در سال های اخیر با عرضه این گونه محصولات که چربی پایین تری دارند، مشکل افراد با پوست چرب نیز به منظور استفاده از ضد آفتاب ها حل شده است. همچنین فلوئید ضد آفتاب نیز گزینه مناسبی برای این گونه افراد محسوب می شود.

 

ضد آفتاب ویژه پوست خشک  

گفتنی است که این گروه از ضد آفتاب ها برای آن دسته از کسانی که پوست خشک دارند، بهترین گزینه خواهد بود. این کرم ها به دلیل دارایی پایه چرب و مرطوب باعث ایجاد رطوبت در سطح پوست خواهد شد و در کنار محافظت از پوست در مقابل نور خورشید از خشکی بیش از حد پوست جلوگیری می کند. همچنین این افراد قادرند از محصولاتی مانند لوسیون های ضد آفتاب نیز بهره بگیرند.

 

ضد آفتاب ویژه پوست حساس  

در خصوص با ضد آفتاب مخصوص پوست حساس باید گفت که در واقع افرادی که پوست حساس دارند بهتر است بدون استفاده از کرم های محافظت کننده از منزل خارج نشوند. این گروه از افراد می توانند با خرید بهترین کرم ضد آفتاب مخصوص پوست های حساس، به آسانی از پوست خود محافظت به عمل آورند. این کرم ها در عین حال مرطوب کننده نیز خواهند بود و از حساس شدن پوست ممانعت به عمل خواهند آورد. نکته قابل ذکر اینجاست که لوسیون ضد آفتاب برای این دسته از افراد نیز مناسب محسوب می شود.

 

ضد آفتاب های ویژه کودکان

بهره گیری از بهترین کرم ضد آفتاب برای کودکان ۶ ماه به بالا نیز ضروری محسوب می شود. کرم های ضد آفتاب مخصوص کودکان که در بازار موجود است که با پوست حساس کودکان متناسب است، SPF  این کرم ها معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ بوده و از طیف وسیعی برخوردار می باشد. نکته ای که در این خصوص باید در نظر داشته باشید این است که زمان تمدید این ضد آفتاب ها حداکثر هر ۲ ساعت است.

ضد آفتاب ویژه آقایان

این گروه از محافظت کننده ها با پوست آقایان متناسب است و طراحی آن با توجه به نوع پوست آقایان بوده است. این کرم ها در حقیقت به سرعت جذب پوست می شوند و از همین روی باعث ایجاد حس سنگینی بر روی پوست نمی شوند. این گروه از کرم ها هیچ گونه رد سفیدی بر روی پوست باقی نمی گذارند. کرم های ضد آفتاب مخصوص آقایان بسیار سبک بوده و حالت براق و چربی بر روی پوست به وجود نخواهند آورد. این کرم ها از ایجاد سوختگی و لک و التهاب ناشی از اشعه های مضر آفتاب جلوگیری کنند.

 

ضد آفتاب های رنگی

جالب است بدانید که ضد آفتاب های رنگی مانند کرم های آرایشی از رنگ برخوردارند و افراد متناسب با سلیقه خود می توانند از این کرم ها بهره بگیرند. نکته مهم در خصوص با خرید بهترین کرم ضد آفتاب این است که در زمان انتخاب آن ها باید به ترکیبات آن توجه داشته باشیم و در نظر داشته باشیم که ضد آفتاب هایی که دارای موادی همانند زینک اکساید، دی اکسید تیتانیوم و مکسوریول هستند، گزینه های به مراتب بهتری به حساب می آیند.

 

ضدآفتاب یا ضد آب

اگر جزو آن گروه از افراد هستید که در استخر فعالیت دارید و یا به شدت عرق می کنید، بهتر است که از کرم های ضد آفتابی که شامل خاصیت ضد آب نیز هستند، بهره بگیرید. توجه داشته باشید که تنها حدود ۴۰ تا ۸۰ دقیقه در آب دوام می آورد، پس ضروری است که بعد از این بازه زمانی دوباره تمدید شوند. امیدواریم که از این مطلب کاربردی و جامع که به منظور راهنمایی شما عزیزان تهیه شده بود، نهایت استفاده رو برده باشید. اگر هر گونه سوال و یا ابهامی در خصوص با انواع کرم های ضد آفتاب داشتید، حتما از بخش ارسال نظرات و دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات