کد خبر : 398
تاریخ انتشار : جمعه 24 جولای 2020 - 21:28
- بازدید

هود چه مارکی خوبه بهترین هود آشپزخانه راهنمای خرید

کامل ترین راهنمای خرید هود آشپزخانه معرفی بهترین هود های آشپزخانه هود چه مارکی خوبه ؟ در ابتدا باید به این مورد اشاره داشته باشیم که در حقیقت یکی از مهم ترین و همین طور اساسی ترین قسمت های یک خانه، آشپزخانه مجهز به بهترین هود آشپزخانه محسوب می شود. یک خانوم و به خصوص بانوان ایرانی احتمال دارد زمان بسیاری را در آشپز خانه صرف نمایند […]

کامل ترین راهنمای خرید هود آشپزخانه

معرفی بهترین هود های آشپزخانه

هود چه مارکی خوبه ؟ در ابتدا باید به این مورد اشاره داشته باشیم که در حقیقت یکی از مهم ترین و همین طور اساسی ترین قسمت های یک خانه، آشپزخانه مجهز به بهترین هود آشپزخانه محسوب می شود. یک خانوم و به خصوص بانوان ایرانی احتمال دارد زمان بسیاری را در آشپز خانه صرف نمایند و در معرض انواع بو ها، آلاینده ها و میکروب های دیگر قرار بگیرند.

در واقع زمانی که غذا را مورد پخت و پز قرار می دهید، دود و ذرات آزاد شده از آن وارد هوا خواهند شد و محیط آشپزخانه پر از دود و ذرات خواهد شد که مطمئنا برای شما و سایر اعضا خانواده شما نا مناسب خواهد بود. انتخاب بهترین مارک هود آشپز خانه از بین برند های متنوع نظیر هود بیمکث، هود اخوان، هود درسا، هود کن، هود الیکا و … اندکی سخت می باشد. در ادامه این مقاله کاربردی و جذاب با سایت ما همراهی کنید تا به ذکر همه نکات لازم در راستای خرید بهترین هود در سال ۹۹ بپردازیم و همه آن موارد مهم را به شما عزیزان توضیح دهیم، لذا این مطلب راهنمای رایگان رو به هیچ عنوان از دست ندهید.

هود چه مارکی خوبه

بهترین هود آشپزخانه

این نکته را در خاطر داشته باشید که بهترین هود آشپزخانه محصولی است که کمک رسان شما بزرگواران خواهد بود و همه این آلاینده ها و بوی آن ها را از آشپزخانه بیرون خواهد برد، این محصول در کنار این موضوع، زیبایی خاصی نیز برای منزل شما عزیزان خواهد آورد، لذا در زمان ساخت و یا بازسازی آشپزخانه، هود یکی از محصولاتی به شمار می رود که باید آن را در نظر داشته باشید. مدل آن را از قبل بررسی و انتخاب فرمایید، فضای قرار گیری آن را هم باید مشخص کنید، بنابراین بهترین هود آشپزخانه یکی از محصولات اساسی و حائز اهمیت آشپزخانه به شمار می رود که هم کارکرد خوبی در جذب دود و ذرات ناشی از پخت غذا دارد و هم با طرح های خود زیبایی خاصی برای آشپزخانه فراهم می کند. از سمت دیگر، بهترین هود آشپزخانه مزایای دیگری دارد که در ادامه مقاله به تمامی آن ها اشاره خواهیم داشت، پس در ادامه با ما همراه باشید.

مزایای انتخاب بهترین هود آشپزخانه

در حقیقت می توان گفت که حدودا در همه مدل های هود آشپزخانه چراغ های روشنایی مورد استفاده قرار گرفته است که در حین آشپزی نور بیشتری فضا را روشن خواهد کرد و با امنیت به مراتب بالاتری قادر خواهید بود غذایتان را آماده فرمایید. نکته ای که در ادامه باید به آن اشاره داشته باشیم این است که محیط آشپزخانه پاکیزه است، اگر آشپزخانه مجهز به بهترین هود آشپزخانه نباشد، روغن، دود و ذرات ناشی از پخت غذا روی کابینت و اجاق گاز خواهد نشست و تمیز کردن آن کار بسیار سختی برای شما و همسر محترمتان خواهد بود.

گفتنی است که بهترین هود آشپزخانه که تهویه خوبی دارد، خطر مسمومیت با گاز مونو کسید کربن را تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد داد و از تولید حرارت بیش از اندازه در آشپزخانه جلوگیری خواهد کرد. در واقع حتی اگر فرصت زیادی برای آشپزی کردن در خانه را در اختیار ندارید، خرید هود یک سرمایه گذاری محسوب می شود که موجب افزایش ارزش منزل شما عزیزان هم خواهد شد و این نکته ایست که در کنار مصرف شما از آن باید در هنگام خرید به آن دقت فرمایید. شاید شما عزیزان میان مدل های گوناگون هود گیر کرده باشید و نخواهید هود دلخواه و مناسب خود را بیابید و در انتها آن را خریداری کنید، اما بیشتر خریداران بسته به دکوراسیون آشپزخانه، هود مناسب خود را بر می گزینند. در این مطلب کاربردی قصد داریم تا مدل های هود و قابلیت های آن را بیان می کنیم تا با آگاهی بیشتری بهترین هود آشپزخانه مناسب خود را انتخاب کنید، پس همراه ما بمانید.

خرید هود آشپزخانه با تخفیف دیجی کالا

انواع مدل های هود آشپزخانه

هود های زیر کابینیتی

باید این موضوع را در خاطر داشته باشید که رایج ترین و مناسب ترین هود آشپزخانه از دسته هود های زیرکابینتی به حساب می آیند، قیمت آنها مقرون به صرفه در نظر گرفته شده است و با مدل ها و دکوراسیون های گوناگون آشپزخانه ها تناسب زیادی خواهند داشت. در حقیقت این مدل هود ها در بالای اجاق گاز و زیر کابینت قابلیت نصب و راه اندازی را خواهند داشت. ذکر این نکته الزامیست که نصب و راه اندازی این دسته از هود ها هزینه بسیار زیادی را روی دست شما عزیزان نخواهد گذاشت. حتی بعضی از آن ها که قیمت به مراتب بالاتری را در بازار دارند و هزینه راه اندازی آن ها بیشتر است، کانال های خروج هوا دارند تا ذرات را از آشپزخانه به بیرون بفرستند و از کارایی بیشتری برخوردار می باشند. این نوع هود ها با وجود صدای بیشتر، قدرت مکش پایین تری دارند.

هود های دیواری

برخی مواقع شرایط، طراحی و دیزاین آشپزخانه به شکلی می باشد که مجبوریم هود را در بخشی از آشپزخانه قرار دهیم که کابینتی وجود ندارد. در این زمان هود های دیواری که به هود های شومینه ای یا شیب دار نیز معروف اند را مورد استفاده خود قرار می دهیم که این نوع هود ها به دود کش شبیه هستند، به دلیل این که محفظه آن ها مثل دود کش است که ذرات و بوی غذا را از آنجا بیرون می ریزد. در قیاس با هود های زیر کابینتی هزینه به مراتب بیش تری را روی دست شما عزیزان خواهد گذاشت، کارآمد تر هستند، در کنار این موضوع صدای کم قدرت مکش خوبی هم برای شما به ارمغان خواهد آ»د.

هود های جزیره ‌ای

هود های جزیره ای برای استفاده در محیط هایی مناسب به حساب می آیند که نه کابینتی و نه دیواری وجود دارد. از سقف آویزان می شوند و به وسیله یک فیلتر، هوا را تمیز خواهند کرد. این نوع هود ها قیمت به مراتب بالا تری روی دوش شما خواهد گذاشت و برای آشپزخانه امروزی و شیک پیشنهاد می شوند، اما قدرت و مکش آن ها تقریبا کم تر خواهد بود.

هود های مخفی

در خصوص با هود های مخفی باید این نکته را بیان کرد که این نوع هود ها به آسانی در طراحی آشپزخانه ها مورد استفاده طراحان و نصابان قرار می گیرند و طراحی آن ها به شکلی است که بزرگ و در دید نیستند، همچنین منعطف هستند و برای هر نوع طراحی با هزینه پایینی می توان آن ها را تهیه کرد، اما با وجود قدرت کم، هزینه نصب و راه اندازی این نوع از هود های آشپز خانه خیلی هم کم نیست.

هود های آسانسوری

در واقع باید این نکت را در نظر داشت که هود های آسانسوری که به هود های تلسکوپی هم شهرت دارند و توکار هم محسوب می شوند و همین طور برای افرادی که قصد ندارند هود دیده شود، مناسب به حساب می آیند. این هود در زیر صفحه کابینت اجاق گاز قابلیت نصب و راه اندازی را خواهد داشت و پنل هود بعد از روشن شدن از محیطی که روی صفحه به آن اختصاص دارد به شکل اتوماتیک بالا می آید و هوای سطح اجاق جذب خواهد کرد. هود ها نسبت به مدل طراحی آشپزخانه و موارد استفاده شده تهیه می شوند. هر شخصی، با توجه به نیاز خود و موقعیت و دیزاین آشپزخانه، هود متناسبی را بر می گزیند. در ادامه مقاله مواردی را بیان می کنیم که باید در هنگام خرید هود آشپزخانه در نظر داشت. همچنان همراه ما باشید.

هود آشپزخانه

معیارهای خرید هود آشپزخانه

خرید هود آشپزخانه متناسب با بودجه

هود ها با توجه به ظاهر و قابلیت هایی که در خود دارند، قیمت های گوناگونی را به همراه خواهند داشت. هر اندازه قابلیت های هود بیشتر و طراحی آن زیبا تر در نظر گرفته شود و صدای به مراتب کم تری تولید کند، هزینه خرید آن بالا تر خواهد رفت. قسمتی از هزینه هود، به پروسه نصب و راه اندزی آن مربوط می شود، به عنوان مثال هود هایی که خروجی هوا دارند، بایستی کانال درستی برای آن ها تعبیه شود تا گرد و غبار و گاز های سمی را از آشپزخانه خارج کند و قطعا نصب این کانال ها هزینه راه اندازی آن را بالا خواهد رفت.

سایز ابعاد هود آشپزخانه

نکته ای که در این خصوص باید آن را در نظر داشته باشید این است که ابعاد هود ها باید با اجاق گاز مطابقت داشته باشد، لذا به تمامی افراد توصیه داریم تا از هودی استفاده نمایند که با اجاق گاز شما متناسب باشد تا همه ذرات دود و مواد غذایی را جذب نماید. در ضمن ابعاد آن باید با فضای آشپزخانه مطابقت های لازم را داشته باشد.

توان هود آشپزخانه

تحت شرایطی که در آشپزی مصرف روغن شما بسیار زیاد است و یا همیشه تمایل به طبخ غذا های جدید دارید و بیشتر زمان خود را در آشپزخانه می گذرانید، به شما عزیزان توصیه می کنیم تا هود های پرتوان و پر قدرت را مورد استفاده خود قرار دهید. همچنین در نظر داشته باشید که باید هود هایی تهیه کنید که سایز محفظه ای که هوا را خارج می کند، بزرگ تر باشد.

طراحی زیبا

برخی از هود های معمولی، از لحاظ زیباشناسی برای آشپزخانه های امروزی و شیک، مناسب نیستند. بیشتر هود های جزیره ای، شومینه ای و دیواری طراحی مدرنی به همراه خواهند داشت که به زیبایی دیزاین آشپزخانه خواهند افزود. تحت شرایطی که قصد دارید هود زیبایی داشته باشید که در دید باشد، هود های شومینه ای، شیب دار و جزیره ای پیشنهادات مناسبی برای شما عزیزان به حساب می آیند.

صدا

در حقیقت باید بیان کرد که بیشتر هود ها صدای زیادی از خود ساطع می نمایند، یکی از مرسوم ترین شکایات مردم در خصوص با هود آشپزخانه، در مورد صدای بلند و عذاب آور آن ها خواهد بود. بعضی از مدل ها صدای اندکی را تولید خواهند کرد، اما به صورت کلی مدل بی صدایی تا به حال در بازار وجود نداشته اند.

نوع تهویه

در خصوص با نوع تهیه انواع هود های آشپز خانه نکته ای که باید خدمت شما عزیزان گفت این است که بعضی از هود ها کانال های دارند که هوا به بیرون می فرستد و برخی دیگر از آن ها هوا را به دورن خود جذب می کنند و آن را پاک سازی می نماید و دوباره باز می گرداند.

حال نکته قابل توجه که باید در نظر داشته باشید این است که هود هایی که کانال هوا دارند، کارایی به مراتب بیش تری برای شما عزیزان به همراه خواهند داشت و همین طور قدرت مکش آن ها بیشتر محسوب خواهد شد، ولی راه اندازی آن ها به همان اندازه سخت تر خواهد بود و همچنین نیاز به صرف هزینه ای بیش تر خواهد داشت. در بعضی از آپارتمان ها نمی توان هود های دارای کانال هوا را مورد استفاده قرار داد، پس چاره ای نیست که از هود های تصفیه ای را مورد استفاده خودمان قرار دهیم. چنانچه که از هود تصفیه ای استفاده می کنید بایستی فیلتر آن را مرتب نظافت کنید.

سرعت فن هود آشپزخانه

در این خصوص باید گفت که سرعت فن هود ها تفاوت می کند و با توجه به نوع غذا و میزان دود و حرارت، این قابلیت را دارند که درجه آن را تغییر دهید. هود هایی که همچین ویژگی ای در آن ها تعبیه شده باشد، بیشتر برای خرید به عزیزان توصیه می شود، بخاطر این که کارایی به مراتب بالا تری را از خود به نمایش خواهد گذاشت. میزان ۵ تا ۶ درجه برای این امر کفایت خواهد کرد، در حقیقت با تغییر آن میزان مکش آن کم و زیاد خواهد شد، اما با زیاد کردن درجه سرعت فن، صدای آن به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد.

آسان نصب

در خصوص با راحتی نصب هود های آشپز خانه باید گفت که نصب هود هایی که کانال جدا گانه برای هوا دارند، به مراتب سخت تر خواهد بود و باید افراد کار بلد آن را انجام دهند، اما بعضی از مدل ها قابلیت نصب و راه اندازی به مراتب ساده تری برای شما خواهند داشت و شما به راحتی قادر می باشید خودتان این کار را انجام دهید. برخی مواقع پرداخت هزینه بیشتر به منظور راه اندازی، ارزش آن را دارد که هود بهتری انتخاب و در ادامه خریداری فرمایید.

برخی از شاخصه های دیگر هود آشپزخانه

چراغ  ها : جالب است بدانید که بیشتر هود ها در محدوده خود چراغ هایی دارند، به همین خاطر به نوع این چراغ ها و تعداد آن ها توجه کافی را در زمان خرید داشته باشید.

حسگر های حرارتی : حسگر های حرارتی زمانی روشن خواهند شد که هود به حد زیاد گرم شده باشد.

خاموش شدن خودکار : نکته ای که در خصوص با خاموش شدن اتوماتیک هود ها باید در نظر داشته باشید این است که برخی از هود ها با ثبت زمان تعیین شده در ساعت تعیین شده، خاموش می شوند و این هم راحتی را برای شما به ارمغان می آورد و از بروز خطرات احتمالی در خانه شما جلوگیری خواهد کرد.

امیدوارم از این مقاله کاربردی و جامع که در خصوص با خرید هود های آشپزخانه بود نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشیم مطلب آموزشی و راهنمای خوبی را در خدمت شما عزیزان قرار دهیم. اگر هر گونه سوال و یا ابهامی داشتید می توانید آن را از بخش ارسال نظرات و دیدگاه ها با کارشناسان ما و همچنین مخاطب های دیگر سایت ما به اشتراک بگزارید.

 

بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده دیجی کالا | دیلیت اکانت تلگرام | آهنگ رپ | لینک مستقیم دیلیت اکانت تلگرام | آموزش خصوصی سئومتن کتاب معجزه شکرگزاری ۲۸ روزه | اهنگ تکنو شاد | حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی | سوره کهف صوتی | آهنگ ورزشی معروف خارجی | اهنگ رپ کلاسیک | اهنگ رپ شاد | اهنگ بلوچی ارگی عروسی | اهنگ هندی معروف | بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده | دانلود آهنگ کلاسیک خارجی معروف با کلام | آهنگ هندی | آهنگ ترکی غمگین | آهنگ بلوچی افغانی | اهنگ رپ تند | مدیتیشن خواب با کلام | آهنگ احساسی برای دختر | آهنگ او له له | ده موسیقی بی کلام برتر جهان | اهنگ بیس دار وحشتناک سه بعدی | اهنگ های دیس لاو رپ فارسی | اهنگ برای ارامش اعصاب با کلام | نوتیفیکیشن گوشی کجاست | دانلود آهنگ او له له | قهوه ساز خوب چی بخرم | خوشبو کننده ماشین دریچه کولر | آهنگ جدید شادمهر سایه | بهترین کرم پودر |

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات